Rieju Scrambler 125
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Rieju Scrambler 125 2020
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 15 hk |
|---|---|
| Varvtal vid maximal effekt | 9750 varv/min |
| Pådrag | Elektrisk |
| Transmission | Kedja |
| Transmissionstyp | Växelspak |
| Antal växlar | 6 |
| Cylindrar | 1 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 124.9 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Upp-och-nedvänd teleskopgaffel |
|---|
Bakre upphängning
| Upphängning | Svängarm |
|---|---|
| Stötdämpare | Dubbel stötdämpare |
Frambromsar
| Typ | Enkel skiva |
|---|---|
| Teknik | Wave |
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|
Mått och vikter
| Bredd på framhjul | 100 mm |
|---|---|
| Höjd på framhjul | 80 % |
| Diameter på framhjul | 17 tum |
| Bredd på bakhjul | 130 mm |
| Höjd på bakhjul | 70 % |
| Diameter på bakhjul | 17 tum |
| Längd | 2016 mm |
| Bredd | 765 mm |
| Höjd | 1060 mm |
| Säteshöjd | 785 mm |
| Bränsletankskapacitet | 9.5 l |
| Högsta hastighet | 110 km/h |
| Licensefterlevnad | A1 |
Rieju Scrambler 125 Historik
Rieju Scrambler 125 2019

15 HP
124.9 cm3
Rieju Scrambler 125 2018

15 HP
124.9 cm3
Vanliga frågor däck Rieju Scrambler 125
- Vilka däck rekommenderas för närvarande av 1000PS-redaktionen för denna modell?
Prisvärd allroundmaskin för lätta motorcyklar
För den dagliga pendlingen till jobbet och korta weekendresor. Sportiga däck från andra raden - bra pris/prestandaförhållande.
Frågor och svar Rieju Scrambler 125
- Vilket är aktuellt marknadspris för Rieju Scrambler 125?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Rieju Scrambler 125, tillverkningsår 2021, är 47 400 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 0 km.
- Vilken av dem är bäst? Rieju Scrambler 125 eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Rieju Scrambler 125?
- Jämfört med andra Naked bike motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Rieju Scrambler 125 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Rieju Scrambler 125? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2018, var prisstabiliteten för en Rieju Scrambler 125 dålig jämfört med andra Naked bike motorcyklar. Pristendensen var -24% under det första året och TrendSecondYear}% under det andra året.
- Hur populär Rieju Scrambler 125?
- Det finns en svag efterfrågan på en Rieju Scrambler 125 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Rieju Scrambler 125 Bilder
Källa: 1000PS


